דיאטת תפוחי האדמה

למרות שבשנים האחרונות המילה פחמימות הפכה להיות ההפך מדיאטה - יש דבר כזה דיאטת פחמימות, שבעזרתה אפשר לאכול תפוחי אדמה ולרדת במשקל

קשה לעקוב אחרי מאות שיטות ההרזיה שנפוצות בעולם בשנים האחרונות, אבל בכל זאת נראה שיש קונצנזוס אחד שאין עליו ערעור – המילה הכי גסה בדיאטה היא פחמימות. מה לא אמרו עליהן? הן האשמות בהשמנה, גורמות לסוכרת, מגבירות תיאבון. דיאטות דלות בפחמימות כל כך נפוצות עד שנדמה שכל הדיאטות מהשנים האחרונות הן וריאציה כזו או אחרת שלהן. תקראו לזה דיאטה קטוגנית, פליאו, אטקינס, בטן חיטה, סאות ביץ', 17 הימים - בסופו של דבר תקבלו את אותו הדבר – הרבה חלבון (גבינות, בשר, עוף, דגים) ושומן ומעט, עד בכלל בלי, פחמימות.

אבל לצד דחיקת הפחמימות מחוץ לצלחת, החלה בארצות הברית תופעה חדשה – חזרה לפחמימות. קוראים לזה דיאטת הסטארץ' (דיאטת העמילן), שהיא כל כולה פחמימות. את הדיאטה הזו מוביל ד"ר ג'ון מקדוגל, רופא פנימי מפורסם, שספרו החדש "הדיאטה הכי בריאה בעולם – למה המזון שאתה אוהב – פיצה, פנקייק, תפוחי אדמה ופסטה הם הפתרון למניעת מחלות ולמראה והרגשה נפלאים" (The Healthiest Diet on the Planet: Why the Foods You Love - Pizza, Pancakes, Potatoes, Pasta, and More - Are the Solution to Preventing Disease and Looking and Feeling Your Best) הפך לרב מכר היסטרי, שנמכר במעל חצי מיליון עותקים, והוא מככב בכל רשימות רבי המכר היוקרתיות ביותר בארצות הברית. גם הספר הראשון בסדרה – פתרון הסטארץ' The Starch Solution, שיצא לפני 3 שנים, ממשיך להימכר ולככב ברשימות רבי המכר.

ברשתות החברתיות אפשר למצוא אלפי עדויות של אנשים שמדווחים שהם הצליחו לרדת בקלות במשקל  בדיאטת הסטארץ' ואפילו להחלים מסוכרת, להוריד את רמת הכולסטרול והטריגליצרידים. וכל זה בדיאטה קלה להפליא, כי בדיאטת הסטארץ' אוכלים כמה שרוצים. ואם אתם מתקשים להאמין, שימו לב לעוד תופעה בולטת: אנשים רבים שהיו מכורים למתוקים מדווחים על גמילה מהצורך במתוק, כנראה בגלל שעיקר התזונה מבוסס על דגנים – פסטה, אורז, לחם, תפוחי אדמה, בטטות. אבל שימו לב להגבלות הדיאטה: אין מאכלים מהחי (בשר, דגים, ביצים, גבינות) ולא אוכלים מזון מעובד בשום צורה, כולל כל השמנים הנוזליים או המוצקים, או כמו שד"ר מקדוגל מכנה זאת – 'השמן שאתם אוכלים זה השמן שאתם נושאים על הגוף שלכם'.  

כשד"ר מקדוגל שומע את ההשמצות על הפחמימות הוא צוחק. בראיון טלפוני מיוחד למגזין "מנטה" מביתו שבסנטה רוזה בקליפורניה, הוא אומר: "אנשים רבים אומרים לי – אנחנו מבולבלים מכל ההמלצות התזונתיות. מצד אחד אומרים לנו לא לאכול פחמימות, אלא הרבה חלבון. רוב החלבונים הם מהחי ונחשבים ללא בריאים. אי אפשר להתעלם מעשרות מחקרים שמראים שהתזונה הצמחית והטבעית היא הבריאה לנו ביותר ומצד שני יש המלצה לאכול בעיקר חלבון. אז מה נשאר לנו לאכול? ירקות עם שמן? זה לא משביע ולא טעים. רוב רובם של האנשים רוצה לאכול פחמימות".

-פחמימות הפכה למילה נרדפת להשמנה. אתה רוצה להיות שמן? תאכל לחם, פסטה, אורז.

"אם זה נכון שהפחמימות הם ה'רשע' בתזונה שלנו, אז למה האסיאתים, שאוכלים בעיקר פחמימות – אורז - הם ברובם הגדול רזים ואילו האמריקאים, שאוכלים בעיקר גבינות שמנות ובשר – שמנים? זה נשמע לך הגיוני?

-אולי האסיאתים רזים בגלל גנטיקה טובה?

"מחקרים רבים שנעשו – וגם אני באופן אישי הייתי מעורב בכמה מחקרים כאלו - הוכיחו שכאשר האסיאתים עוברים לתזונה אמריקאית – הם משמינים. הבעיה בתזונה המערבית איננה הפחמימות. הגוף שלנו והמוח שלנו עובדים על גלוקוז. אנחנו זקוקים לפחמימות כדי לייצר גלוקוז שהוא הדלק של הגוף שלנו. אנחנו לא יכולים לשנות את הדלק שלנו. אם תתני לאוטו שלך מים במקום דלק – הוא לא יעבוד.

"כל ההשמצות על הפחמימות הן טעות אחת גדולה. הסקת מסקנות לא נכונה. האנושות חיה על פחמימות במשך אלפי שנים. בדרום אמריקה התזונה העיקרית במשך 7,000 שנים היתה תירס. ממצאים ארכיאולוגיים מוכיחים שהתזונה במזרח התיכון במשך 11 אלף שנים היה שעורה. האסיאתיים ניזונים בעיקר מאורז כבר מעל 11,000 שנים. והאנשים האלו לא היו שמנים. הסיבה להשמנה איננה הפחמימות, אלא זיקוק האוכל. שמנים צמחיים, כמו סויה, תירס או חמניות הם מוצרים מזוקקים, בדיוק כמו סוכר לבן. גם שמן זית הוא מוצר מזוקק. אנחנו לוקחים את הזית השלם – הפרי – ומוציאים ממנו מרכיב עתיר קלוריות ומרוכז ביותר – השמן (כ-900 קלוריות למאה גרם) ומפרידים אותו מהזית השלם. לא משנה אם זה סוכר או שמן. כשמשלבים זיקוק עם טיגון בטמפרטורות גבוהות ומוצרים מהחי – בשר וגבינות – מקבלים השמנה ומחלות.

"מחקרים שערכנו על דיאטת הסטארץ' הראו שרוב האנשים ירדו במשקל 2 ק"ג כבר בשבוע הראשון כשהם מדווחים שזו הדיאטה הקלה ביותר שהם אי פעם עשו. הם שבעים, מצב הרוח שלהם מצוין, כי פחמימות משרות רוגע ותורמות למצב רוח טוב.  90% מהמטופלים שלי הפסיקו לקחת תרופות ללחץ דם, סוכרת ובעיות עיכול. אנשים רבים החלימו לגמרי מסוכרת".

-יש אנשים שדיאטת הסטארץ' לא מתאימה להם?

"היא עובדת על כולם. יש מקרים נדירים מאוד של מטופלים, בעיקר חולי סוכרת, שרמת הסוכר שלהם לא יורדת מספיק. במקרים האלו אני ממליץ להוריד את הפירות מהתזונה".

-אנשים מאמינים שפחמימות גורמות לסוכרת אז איך יתכן שהדיאטה מתאימה לסוכרתיים?

"אני רופא כבר 33 שנים ומהניסיון שלי, פחמימות לא גורמות לסוכרת. השמנת יתר גורמת לסוכרת. הגורמים להשמנה הם מזונות מזוקקים ומזון מהחי. כאשר התאים שלנו טובעים בשומן, כולסטרול, שומן בעלי חיים, כימיקלים והורמונים – אנחנו הופכים לשמנים וחולים. תזונה שעשירה בפחמימות מורכבות ובריאות מרפאות סוכרת. רוב חולי הסוכרת מגיבים טוב מאוד לדיאטת הסטארץ' ומפסיקים לקחת תרופות. פחמימות מספקות את האנרגיה הטובה ביותר למערכת העצבים שלנו ולמוח. האדם אוהב פחמימות מטבעו. מזון צמחי מלא וטבעי, כמו תפוחי אדמה, בטטה, קינואה, שהעיכול שלהם איטי והם מספקים אנרגיה קבועה לדם – הם המזון הטוב ביותר עבורנו".   

-למה להימנע ממזון מהחי?

"מחקר סין, שנערך באוניברסיטת קורנל, אוניברסיטת אוקספורד והאקדמיה הסינית לרפואה מונעת, תיעד במהלך שנות ה-80 וה-90 של המאה הקודמת, את הקשר בין הרגלי תזונה, מאפייני אורח חיים, תחלואה ותמותה. הוא נערך על 6,500 אנשים ב-65 מחוזות בסין ומצא מעל 8,000 התאמות הסטטיסטיות משמעותיות בין הגורמים שנבדקו. מסקנות המחקר הצביעו על מסקנה מובהקת אחת: שכיחות המחלות הכרוניות הייתה גבוהה ביותר בקרב אנשים שהרבו לצרוך מזונות מהחי (בשר, חלב ומוצריו, ביצים ודגים). לעומת זאת, אנשים שצרכו את הכמות הגולה ביותר של מזונות מן הצומח היו הבריאים ביותר ונטו פחות לפתח מחלות כרוניות. תוצאות מחקר סין תואמות למחקרים רבים נוספים שהוכיחו שתזונה צמחית מגוונת מספקת לאדם את כל רכיבי התזונה והיא עדיפה על פני מזון מהחי. כמובן שיש צורך בנטילת תוסף של B12. אני חושב שהאדם צריך לגלות חמלה כלפי בעלי החיים והאופן שבו הם בעלי החיים גדלים כיום ומספקים לאדם מזון היא לא מוסרית".

-האם דיאטת הסטארץ' מתאימה לילדים? היא מכילה מספיק חלבון?

"הבעיה בחברה המערבית שאנחנו אוכלים יותר מדי חלבון – פי 6 ולפעמים אפילו פי 10 יותר מהמומלץ. עודף חלבון גורם להיווצרות אבנים בכליות והוא רעיל באופן כללי לכבד ולכליות. ארגון הבריאות העולמי ממליץ שרק 5% מהקלוריות לגברים, נשים וילדים יגיעו מחלבון. דגנים וצמחים מכילים מספיק חלבון ואת כל חומצות האמינו הדרושות לנו. תירס מכיל  12% חלבון, אורז מלא – 8%, תפוח אדמה אפוי – 10%,   אפונה טרייה – 5%, חומוס – 9.5%, שעועית – 24%, כך שאין לנו בעיה אמיתית עם חלבון, אלא אם כבר – עודף חלבון".

-מדענים רבים טוענים שהדיאטה הים תיכונית היא הבריאה ביותר בעולם והיא כוללת 30 ואפילו 40% שומן. מה דעתך?

"ארגון הבריאות העולמי (WHO) פרסם לאחרונה דו"ח על השמנת ילדים בעולם. במקום הראשון נמצאת יוון עם 31.4% מהילדים שמנים. במקום השני – ארה"ב (29.2%) ובמקום השלישי – ישראל (28.8%). ממוצע הילדים השמנים באירופה הוא 23% - כך שלמעשה יוון – מדינה שבה נהוגה הדיאטה הים תיכונית – יש ילדים שמנים יותר מאשר בארצות הברית. גם ישראל נחשבת למדינה עם תזונה ים תיכונית. האם אחוז כל כך גבוה של ילדים שמנים מצביע על תזונה בריאה? אני לא חושב כך. אני מאמין שהדיאטה הים תיכונית היא לא יותר מפרסומת אחת גדולה לשמנים הצמחיים – כולל שמן זית. שמן זית איכותי הוא בריא, אבל הוא מוצר מעובד. בשמן הזית יש הרבה מרכיבים בריאים, אבל האם הוא בריא? להיות שמן זה מאוד לא בריא. כשאנחנו אוכלים שמן, הגוף מאחסן אותו כשומן באופן מיידי כאנרגיה לשעת החרום. הבעיה בחברה המערבית שאין לנו שעת חרום. והשומן נאגר ונאגר. לכן אני ממליץ למטופלים שלי לא להשתמש בשמנים בכלל. אין לנו צורך בהם והם מעודדים השמנה. אנחנו לא יכולים לקחת מאכל כמו שמן זית ולהלל כמה הוא בריא כי הוא מכיל כך וכך ויטמינים ומינרלים מבלי להתייחס לעובדה שהוא מכיל כמות עצומה של קלוריות. בתפוחי אדמה יש 1% שומן, בתירס – 2% - הכמות הזו מספיקה לנו. אפשר כמובן לאכול אבוקדו שלם וגם מעט אגוזים".

-יש לא מעט מחקרים שתומכים בדיאטה הקטוגנית להרזיה ואפילו לריפוי סוכרת. אנשים רבים טוענים שעם דיאטת הפליאו הכי קל לשמור ולרדת במשקל. מה דעתך?

"דיאטת אטקינס, הקטוגנית או פליאו – לא משנה מה השם – גורמות למצב של קיטוזיס בגוף. מכיוון שהגוף לא מקבל פחמימות לייצור אנרגיה, הוא עובר להשתמש במאגרי השומן ותהליך זה גורם לייצור מוגבר של קטונים. בלית ברירה ובהעדר מקורות לפחמימות, אנחנו מאלצים את הגוף לעבור למצב חרום ולהשתמש בשומן כדלק.  

"הדיאטות האלו יוצרות מצב של מחלה בגוף ומה קורה לנו כשאנו חולים? אנחנו מאבדים את התיאבון. הדיאטות האלו גורמות לירידה במשקל, אבל האנשים שעוקבים אחריהן נראים חולים ומרגישים רע, כי הם נוטים לסבול מדיכאון ומצבי רוח רעים. אני לא מקבל את זה שצריך לסבול כל כך כדי לרזות. הגוף שלנו נכנס ללחץ עצום בגלל המעבר למצב חירום - קיטוזיס. אני חושב שלהפוך לחולה כדי לרדת במשקל זה חוסר אחריות. כמובן שלאכילת כמות גדולה של מוצרים מהחי ושומן בעלי חיים יש משמעויות בריאותיות קשות על תחלואה במחלות לב שהם הרוצח מספר 1 בחברה המערבית.  

-הטענה העיקרית נגד פחמימות היא שהן הופכות לסוכר בגוף וכולנו יודעים שסוכר מזיק לנו. האורז הופך לסוכר, הלחם הופך לסוכר וגורם למחלות כמו סוכרת.

"תזונאים רבים זרקו לפח את המים ביחד עם התינוק. וזו טעות אחת גדולה. הגוף שלנו עובד על גלוקוז. ככה אנחנו בנויים. אבל יש הבדל גדול בין אדם שאוכל צלחת עם אורז מלא, ירקות ותפוחי אדמה לבין אדם שניזון מבקבוק גדול של קוקה קולה. זה לא אותו הדבר. יש הבדל בין אדם שניזון מתזונה צמחית מלאה, שכוללת דגנים מלאים כמו תירס, תפוחי אדמה, בטטות, כוסמת וקינואה לבין אדם שאוכל עוגות וממתקים. כל השמות הגנאי שהוצמדו לפחמימות, כאילו כולן שוות ערך לסוכר לבן -  הן טעות אחת גדולה. ומה האלטרנטיבה? חלבון מהחי? איך יכול להיות שהדיאטה שלנו צריכה להתבסס על חלבון כאשר רוב המאכלים החלבונים לא בריאים בכלל? הרבה אנשים לא רוצים לאכול כל כך הרבה בשר, דגים, גבינות. זה לא טבעי לנו ולא בריא לנו. אנחנו צריכים לאכול עמילן. לא סוכר ואנחנו צריכים לדעת להבדיל ביניהם".

כשד"ר מקדוגל התחיל את הקריירה שלו כרופא פנימי הוא היה איש שמן. "אמא שלי סיפרה לי שכשהיא היתה ילדה הם אכלו בעיקר פחמימות – תפוחי אדמה, תירס, בטטות, אורז, פסטה. לא היה להם אז כסף לקנות בשר ומוצרים מהחי והם אכלו בשר פעם בחודש, במקרה הטוב. כשאמא שלי ילדה את ילדיה, היא הבטיחה לעצמה שהיא תקנה להם את האוכל הטוב ביותר שאפשר לרכוש בכסף. ההחלטה הזאת כמעט הרגה אותי.

"אמא שלי רצתה שבכל יום נאכל בשר וכך היה. בניגוד להורי, הפכתי להיות אדם שמן. אכלתי המון בשר, גבינות, מעט מאוד ירקות ופירות. בילדותי הבטן תמיד כאבה לי, סבלתי מעצירות חמורה וחליתי לעיתים קרובות מאוד. בגיל 18 היה לי עודף משקל של 25 ק"ג ובאופן מפתיע קיבלתי שבץ. זו היתה טראומה לכל המשפחה אבל היא לא גרמה לי לשנות את אורח חיי.

"כשסיימתי את לימודי הרפואה עברתי לעבוד בבית חולים בהוואי שם הייתי אחראי על 5,000 אנשים שעבדו במפעל. טיפלת בהם ובבני משפחותיהם כך שטיפלתי פעמים רבות ב-4 דורות של אותה המשפחה. למרות שבאותה תקופה לא ייחסתי שום חשיבות לתזונה והייתי איש שמן בעצמי, לא יכולת להתעלם מתופעה מעניינת: דווקא המבוגרים יותר מבין המטופלים שלי, בני ה-70 ואפילו 90, היו בריאים יותר מהצעירים. לא הייתה להם סוכרת, מחלות לב, דלקת פרקים והם היו בריאים. ההבדל היחיד בינם לבין הילדים שלהם היה התזונה. המבוגרים אכלו תזונה סינית או יפנית מסורתית שכללה הרבה אורז, ירקות ומעט מאוד מוצרים מהחי. אבל הילדים כבר אכלו לפי התזונה המערבית – אמריקאית – הרבה מוצרים מהחי – גבינות ובשר, הרבה סוכר ומעט ירקות ופירות.

"בעקבות הממצאים האלו התחלתי דיאטה בעצמי, כדי לרדת במשקל. בהתחלה הפסקתי לאכול בשר ואחר כך הפסקתי מוצרי חלב. התמקדתי בתזונה צמחית והמשכתי לחקור את הנושא. התוצאה היתה בולטת ומהירה – ירדתי במהירות במשקל והגעתי למשקל המומלץ שלי בלי להתאמץ יותר מדי. כך נולדה דיאטת הסטארץ'. בשנים שלאחר מכן התחלתי להמליץ למטופלים שלי על הדיאטה וראינו תוצאות מדהימות. אנשים סיפרו לי שהם לא רעבים, יורדים במשקל ומרגישים מצוין".

התזונה של ד"ר מקדוגל

ד"ר מקדוגל ואשתו מרי (שפרסמה ספרי מתכונים רבים לפי השיטה) אוכלים כך:

בוקר:

דייסת שיבולת שועל עם בננה וקצת סוכר חום

צהריים:

פירה מתפוחי אדמה ותבשיל אורז עם ירקות בסגנון סיני או הודי

ערב:

תבשיל ירקות עם תפוחי אדמה ובטטות

 

בין הארוחות: לחם, קרקרים, פירות

"ירדתי 45 ק"ג בקלות"

עמית אור - מצליח, 34, מאמן אישי לשינוי דפוסי חשיבה, היה ילד שמן, שהתבגר להיות מבוגר שמן. בגיל 25 הוא כבר שקל 125 ק"ג (גובה: 1.73 ס"מ) וסבל מבעיות בריאות רבות כמו לחץ דם, כולסטרול ורמות סוכר גבוהות בדם. רופא המשפחה המליץ לו לקחת תרופות והבהיר לו שמדור בטיפול לכל החיים. "בלב שלי", מספר עמית, "החלטתי מייד שאין מצב שבגיל 25 אני אתחיל לקחת תרופות. הרגשתי שזה לא הפתרון הנכון לי.

"עשיתי כל מיני דיאטות והצלחתי לרדת במשקל, אבל היה שלב שבו נתקעתי ולא הצלחתי לרדת יותר. לא משנה מה שלא עשיתי, כולל צום מיצים. המשקל שלי לא ירד. באחד מהשיטוטים שלי באינטרנט נתקלתי בדיאטת הסטארץ' של ד"ר מקדוגל. בהתחלה זו נראתה לי דיאטה דמיונית. הרעיון שאפשר לאכול פחמימות ללא הגבלה מצא חן בעיני. החלטתי, ביחד עם בת הזוג שלי, בל אור - מצליח, מטפלת הוליסטית ומעסה מקצועית, לעשות את דיאטת הסטארץ'.

"התוצאות היו מדהימות. תוך 3 חודשים ירדתי למשקל שרציתי – 80 ק"ג - ובלי להתאמץ בכלל. בל ירדה למשקל שלה בגיל 18 – 46 ק"ג (היא שקלה בסביבות 55 ק"ג). אבל מה שהיה הכי טוב שהרגשנו שזו הדיאטה הכי קלה בעולם. אוכלים ממש טוב, שבעים, אין הגבלת כמויות והקילוגרמים פשוט עפים ממך.

את כל הניסיונות שלהם בירידה במשקל החליטו עמית ובל לתעד בבלוג שלהם ביוטיוב "לאכול מחוץ לקופסה", שכולל מתכונים רבים ואת ניסיון האישי שלהם עם הדיאטה.

-קשה להכין אוכל בלי שמן?

"בהתחלה זה היה מוזר. חשבתי לעצמי: כל תבשיל שאני מכין מתחיל עם בצל מטוגן. ככה למדתי בבית ההורים שלי. איך אני אכין אוכל בלי שמן? אבל אחרי שטעמתי את התבשיל הראשון שהכנתי בלי שמן הבנתי שטעיתי. זה היה טעים באותה מידה ולא הבנתי למה הייתי זקוק לשמן לפני כן".

-מה אתם אוכלים?

המון טורטיות (ראה מתכונים) שהם תחליף הלחם שלנו. בדרך הזו אנחנו מגוונים את התזונה שלנו. מהטורטיות אנחנו מכינים סוג של כריך מגולגל. אם בא לנו משהו מתוק – עם דבש או ריבה. אם אנחנו רוצים אוכל הודי אנחנו ממלאים את הטורטייה עם תבשיל בטטות הודי. את הטורטיות אנחנו מכניסים לתנור ומייבשים אותן לכמה דקות עד שהן הופכות לקרנצ'יות כמו צ'יפס. את זה אנחנו אוכלים כמו נאצ'וס מקסיקנים עם סלסה שאנחנו מכינם ללא שמן (ראו מתכון). ליד זה אפשר לאכול גוואקמולי או כל מה שרוצים. האוכל שלנו ממש ממש טעים".

-ומה קורה אם מתחשק לכם פיצה או מאכל מטוגן?

"יש לנו כלל: בחגים, טיולים, אירועים – אנחנו אוכלים מה שאנחנו רוצים. לא מזמן היינו בטיול בחו"ל וחבר המליץ לנו על פיצה מדהימה. ברור שאכלנו ונהנינו. אבל אחר כך הרגשנו רע בגלל הגבינה. כשהגוף לא רגיל למוצרי חלב – הוא מתקשה לחזור אליהם. אם כי בהתחלה היה לי קשה מאוד לוותר על מוצרי חלב".

-אתם אוכלים בלי הגבלה?

"בלי הגבלה. בל יכולה לאכול אפילו 10 טורטיות ביום. הדבר המדהים הוא שאני תמיד אהבתי מאוד מתוק. מתוקים תמיד שברו אותי. אבל מאז דיאטת הסטארץ' אין לי את החשק הזה למתוק. אני מאמין שהסיבה לכך היא שהגוף מקבל את המזון שהוא רוצה ואוהב – עמילן – אין לו צורך במתוק. מבחינתנו מדובר בדיאטה המושלמת".

דיאטת הסטראץ'

מה אוכלים?

הדיאטה מציעה המון אפשרויות כמו: לחם, פסטה ברוטב עגבניות, פירה, תפוחי אדמה בתנור, סושי צמחוני, לחם, לזניה, פיצה בלי גבינה, פנקייק, מרקים מתפוחי אדמה או קטניות, מינסטרונה, קוסקוס, בורגול, טורטיות.

מותר ללא הגבלה

דגנים מומלצים:

חיטה מלאה

שעורה

שיבולת שועל

אורז מלא

קינואה

כוסמת

שיפון

בורגול

קוסקוס

תירס

אורז אדום או פרא

ירקות עמילנים מומלצים:

בטטות

תפוחי אדמה

תירס

אפונה

קטניות:

שעועית מכל הסוגים

חומוס

תורמוס

פול

עדשים

תבלינים:

מכל הסוגים והמינים, כולל מלח

אפשרי, אבל בהגבלה

פירות:

מכל הסוגים עד 4 מנות ביום

סוכר, דבש, סילאן, סירופ מייפל:

בכמות סבירה

קמחים לבנים:

בכמות סבירה

 

רטבים:

קטשופ, חרדל ורוטב ברביקיו מותרים בכמות סבירה

מוצרי סויה:

טופו וחלב סויה בכמות סבירה

אגוזים:

עד חופן אחד (30 גרם) ביום

אבוקדו:

עד יחידה אחת ביום

אסור:

כל מוצרי המזון מהחי:

בשר, עוף, דגים, ביצים וגבינות

שמן נוזלי מכל סוג

כל התחליפים:

מאכלי סויה מעובדים כמו המבורגרים ושניצלים צמחיים כולל גבינות צמחוניות

קצת עליי

נעים להכיר, קוראים לי רויטל ואני שמחה מאוד שהגעת לבקר :) :) :) 

אני מחברת ספרי בישול, עיתונאית אוכל ובריאות וכותבת ומצלמת את המתכונים ב"מטבח קל".

המתכונים שתמצאו כאן מתאימים למה שאני מאמינה בו: אוכל פשוט, לא מעובד, בריא בדרך כלל ועם כמה שפחות קלוריות ושומן, אבל בלי שימוש בתחליפים מלאכותיים ובלי להתפשר על הטעם.

אל תפספסו אף מתכון!

קבלו מתכונים חדשים ומידע מעניין ישר לתיבת הדואר שלכם

אפשר להציע לך חברות?

אל תפספסו אף מתכון!

קבלו מתכונים חדשים ומידע מעניין ישר לתיבת הדואר שלכם